Działania ratunkowe w środowisku taktycznym

TERMIN:      21-22.10.2017     zapisy do 20.09.2017   REJESTRACJA

21-22.04.2018     zapisy do 20.03.2018   REJESTRACJA

Koszt kursu – 650 zł

Szkolenie przeznaczone dla pracowników cywilnych związanych z systemem państwowego ratownictwa medycznego – (ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy) wchodzących w Zespołów Ratownictwa Medycznego, a także podmiotów współpracujących z systemem PRM.

Zajęcia odbywać się będą w formie seminariów, oraz zajęć praktycznych w oparciu o tzw. „Real Action Training”.

Ubiór: mundur polowy lub odież możliwa do ubrudzenia, najlepiej 1 komplet na każdy dzień. Dodatkowo – rękawiczki taktyczne, kurtka przeciwdeszczowa, nieprzemakalne buty. Jeżeli posiadają Państwo gogle taktyczne, kamizelki taktyczne, repliki broni – również prosimy o zabranie ze sobą na warsztaty.

Rola ratownika taktycznego

seminarium

Koncepcja „Rescue Task Force”

seminarium

Planowanie operacji taktycznych z uwzględnieniem działań medycznych

seminarium

Dobór sprzętu i wyposażenia osobistego, w tym z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu ratownictwa taktycznego

seminarium

Badanie poszkodowanych w środowisku taktycznym (ćwiczenia typu  – „Sensory Overload Patient Assessment – SOPA”)

zajęcia praktyczne

Sposoby ewakuacji poszkodowanych z miejsc zagrożonych (ćwiczenia sytuacyjne)

zajęcia praktyczne

Urazy powstające najczęściej w “środowisku taktycznym”

zajęcia praktyczne

Usuwanie odzieży bojowej/zabezpieczenie uzbrojenia i wyposażenia osobistego

zajęcia praktyczne

Mechanizmy powstawania obrażeń po użyciu broni palnej, ładunków wybuchowych, broni białej etc.

seminarium

Udział w przygotowanych symulacjach w poszczególnych strefach zagrożenia kontaktem ogniowym

zajęcia praktyczne

Zapoznanie z wyposażeniem ratowniczym dostępnym podczas zabezpieczenia dużych operacji taktycznych