REGULAMIN SZKOLEŃ SEMINARYJNYCH
prowadzonych przez
Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej
Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum
w ramach realizacji projektu
„Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – koordynacja i standaryzacja” („Strengthening CBRNE safety and security – Coordination and Standardization”) finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
- Niniejszy regulamin określa zasady udziału w szkoleniach realizowanych w ramach Projektu.
- Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia 01.12.2023 r. do 30.03.2024 r.
- Szkolenie otwarte– szkolenie, na które może się zapisać każda osoba nieprowadząca
i nieorganizująca szkoleń ratowniczych w zakresie omawianym na szkoleniu.
- Szkolenie zamknięte– szkolenie realizowane na zamówienie określonego odbiorcy, kierującego na nie wskazane przez siebie osoby.
- Szkolenie zaplanowane– szkolenie, którego termin został wstępnie zaplanowany.
- Szkolenie potwierdzone– szkolenie, którego realizacja w danym terminie została potwierdzona przez Organizatora.
- Organizator – Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
- Zgłaszający na szkolenie– osoba fizyczna lub prawna, zgłaszajaca uczestnika szkolenia lub chęć uczestnictwa. Zgłaszający na szkolenie nie musi być jednocześnie uczestnikiem szkolenia.
- Uczestnik– osoba, która wyraziła wolę uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie „Aplikacji na szkolenie” dostępnej na stronie internetowej Organizatora.
- Zgłoszenie– wypełniona i przesłana do Organizatora „Aplikacja na szkolenie” – dostępna na stronie internetowej Organizatora.
- Potwierdzenie – wiadomość email, wysłana do Zgłaszającego na szkolenie, potwierdzająca wpisanie na listę uczestników szkolenia.
- Rezygnacja ze szkolenia– przesłanie pisemnej informacji o rezygnacji uczestnika/ków z udziału w szkoleniu.
- Miejsce szkolenia – miejsce, w którym odbywa się szkolenie (wskazane przez Organizatora).
- Ewaluacja szkoleń– działanie mające na celu ocenę przebiegu szkolenia.
- § 3 Warunki uczestnictwa w szkoleniu
- Oferta szkoleniowa kierowana jest do personelu medycznego (lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, dyspozytorów medycznych) systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz służb współpracujących i wspierających.
- Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do przestrzegania regulaminu szkolenia, prezentowania właściwej postawy i bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania podczas udziału w szkoleniu.
- Warunkiem kwalifikacji do szkolenia jest wypełnienie Zgłoszenia dostępnego na stronie Organizatora https://medycynakatastrof.wl.cm.uj.edu.pl/pl/
- Po otrzymaniu Zgłoszenia i zaakceptowaniu kandydatury Uczestnika, Organizator wysyła na adres mailowy, wskazany w formularzu Zgłoszenia informację o zakwalifikowaniu Uczestnika na dane szkolenie seminaryjne.
- Samo przesłanie przez Uczestnika Zgłoszenia nie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca na szkoleniu i potwierdzeniem udziału w nim.
- Liczba uczestników szkolenia jest ograniczona, o wpisie na listę uczestników danego szkolenia decyduje Organizator.
- Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia na szkolenie bez podania późniejszego uzasadnienia.
- Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy Uczestników będą umieszczone na liście rezerwowej,
o czym niezwłocznie zostanie poinformowany Zgłaszający na szkolenie.
- Osoby planujące udział w szkoleniach mają do wyboru następującą ofertę seminariów, obejmującą zagadnienia:
- Zagrożeń biologicznych (B)
- Zagrożeń chemicznych (C)
- Zagrożeń radiacyjnych/nuklearnych (R/N)
- Szkolenia są finansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Programu „Sprawy wewnętrzne”.
- Przebieg szkolenia, zarówno w czasie zajęć, jak i w czasie przerwy, może być dokumentowany
w formie zdjęć, bądź filmów video, publikowanych później w celach naukowych, popularyzatorskich
i marketingowych przez Organizatorów szkolenia.
- Uczestnicy wysyłając Zgłoszenie zobowiązani są do wyrażenia zgody na wykorzystanie ich wizerunku w związku z udziałem w Projekcie w jakiejkolwiek formie, za pośrednictwem dowolnego medium w celach związanych m.in. z realizacją i popularyzacją projektu. W wyjątkowych przypadkach Organizator może wyrazić zgodę na odstąpienie od tego wymogu.
- Organizator dopuszcza możliwość dokumentowania przebiegu zajęć praktycznych przez Uczestników szkolenia wyłącznie za zgodą kierownika szkolenia.
- Uczestnicy szkolenia nie mają prawa bez pisemnej zgody Organizatorów wykorzystywać, udostępniać i publikować pod żadną postacią materiałów edukacyjnych oraz przekazywanych podczas szkoleń treści i obrazów.
- Uczestnicy szkolenia nie mają prawa do wykorzystywania zdobytej wiedzy (ochrona „know-how”)
w celach komercyjnych, w szczególności poprzez prowadzenie odpłatnych szkoleń, wykładów ani innych form kształcenia, przez okres 3 lat od zakończenia szkolenia.
- W przypadku niedotrzymania przez Uczestnika warunków określonych w ust. 10 i 11 Uczestnik zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w wysokości 50 000 zł za każdy przypadek naruszenia warunków uczestnictwa w szkoleniu opisanych w ust. 10 i 11.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykluczenia Uczestnika ze szkolenia w przypadku naruszenia zasad regulaminu szkolenia lub niewłaściwego zachowania podczas trwania szkolenia. Osoby po spożyciu alkoholu lub przyjęciu środków mających wpływ na ich sprawność intelektualną
i motoryczną, zostaną natychmiast skreślone z listy uczestników i obciążone wszelkimi kosztami wynikającymi z konsekwencji ich zachowania. W takim przypadku Uczestnik szkolenia zobowiązany będzie do pokrycia kosztów uczestnictwa w szkoleniu.
- Udział w szkoleniu oznacza pełną akceptację wszystkich warunków i postanowień regulaminu szkoleń.
- § 4 Organizacja Szkolenia
- Liczba uczestników szkoleń jest ograniczona, zgodnie z wymogami danego szkolenia.
- Organizator zastrzega sobie prawo do ustalenia ostatecznej liczby uczestników szkolenia.
- Szkolenie obejmuje określoną w programie liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
- Zajęcia seminaryjne odbywają się w jednej grupie, zajęcia praktyczne w podgrupach o liczbie uczestników uzależnionej od charakteru szkolenia.
- Uczestnik może wziąć udział jeden raz w każdym rodzaju szkolenia.
- Organizator zapewnia w ramach szkolenia materiały dydaktyczne.
- Materiały, które Uczestnik szkolenia otrzyma, stają się jego własnością z chwilą zakończenia szkolenia.
- Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do systematycznego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach, utrzymania należytej kultury osobistej i poszanowania porządku, zasad bezpieczeństwa oraz przestrzegania dyscypliny szkolenia.
- Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do uczestnictwa w zajęciach w pełnym jego wymiarze. Jakakolwiek nieobecność na zajęciach jest podstawą do skreślenia Uczestnika ze szkolenia, tym samym traci prawo do uzyskania certyfikatu.
- Ukończenie szkolenia jest potwierdzane wydawanym zaświadczeniem o jego ukończeniu /Certyfikatu/.
- W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu lub skreślenia z listy uczestników, Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do zwrotu otrzymanych materiałów Organizatorowi szkolenia, najpóźniej w chwili złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji.
- Jeżeli w terminie określonym w ust. 11, Uczestnik szkolenia nie zwróci materiałów w całości, zostanie obciążony kosztami szkolenia, w tym zakupu nowych materiałów po cenie ustalonej przez Organizatora.
- Uczestnik w trakcie korzystania z użyczonego mu sprzętu na czas szkolenia zobowiązany jest do przestrzegania instrukcji użytkowania takiego sprzętu. W przypadku niewłaściwego lub nieprawidłowego użycia, czego konsekwencją będzie uszkodzenie lub zniszczenie sprzętu, Uczestnik zobowiązany jest do poniesienia kosztów jego naprawy lub wymiany na nowy.
- W przypadku złożenia w trakcie szkolenia rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników ze względu na nieprzestrzeganie Regulaminu szkolenia, Uczestnik zobowiązany jest do pokrycia rzeczywistych kosztów szkolenia w zakresie dotyczącym jego udziału tj. kosztom jednostkowym poniesionym na przygotowanie szkolenia, tj. 1/12 kosztów szkolenia obliczonych z kosztów bieżących i kosztów ich przygotowania, procedur przetargowych, zakupu i kosztów sprzętu, zaangażowania trenerów i konsultantów i wyrządzonych szkód w wysokości podanej przez Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do wyegzekwowania zobowiązań na drodze postępowania cywilnego.
- Organizator może odstąpić od egzekwowania wymienionych w ust. 14 należności w szczególnych sytuacjach.
- Organizator szkolenia zapewnia zaplecze lokalowe, techniczne i kadrowe, niezbędne do prawidłowej realizacji szkolenia.
- Organizator nie odpowiada za uszkodzenie lub utratę osobistego mienia Uczestników w trakcie szkoleń.
- Szkolenia będą przeprowadzane przez odpowiednio przygotowanych Instruktorów.
- Organizator zapewnia uczestnikom i instruktorom ubezpieczenie OC i NNW podczas szkolenia.
- W celu zagwarantowania najwyższej jakości usług szkoleniowych Uczestnicy szkolenia będą zobowiązani wypełnić ankiety ewaluacyjne, oceniające organizację, metodykę szkolenia oraz Instruktorów.
- Szkolenia i materiały edukacyjne są bezpłatne dla Uczestników.
- Zakwaterowanie i wyżywienie Uczestników podczas szkoleń seminaryjnych (nocleg, śniadanie, lunch) odbywa się we własnym zakresie.
- § 7 Odwołanie lub zmiana terminu szkolenia przez Organizatora
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia przed planowaną datą jego rozpoczęcia,
a także przerwania lub odwołania szkolenia w trakcie jego trwania z ważnych przyczyn, niezależnych od Organizatora.
- Organizator, w wypadku odwołania szkolenia informuje o tym fakcie Zgłaszającego (Uczestnika)
na szkolenie. Informacja dotycząca odwołania szkolenia przesyłana jest na adres e-mail wskazany
w aplikacji na szkolenie.
- Organizator poinformuje mailem Zgłaszającego na szkolenie o wyznaczeniu nowego terminu szkolenia.
- § 8 Rezygnacja ze szkolenia
- Rezygnacja ze szkolenia wymaga formy pisemnej. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w terminie: – Powyżej 7 dni przed dniem rozpoczęcia szkolenia – rezygnacja jest bezpłatna – Poniżej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia – Zgłaszający na szkolenie zobowiązany jest do poniesienia opłaty równoważnej wartości kosztów szkolenia pojedynczej osoby.
- W przypadkach szczególnych (losowych), Organizator może podjąć decyzję o odstąpieniu naliczenia opłaty.
- Uczestnik szkolenia lub Zgłaszający może za zgodą Organizatora wskazać inną osobę na swoje miejsce bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia w danym terminie uczestnikowi przysługuje prawo zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu w innym terminie, o ile nowy termin szkolenia zostanie wyznaczony przez Organizatora i będą dostępne miejsca na szkoleniu. Postanowienia dotyczące kosztów określone w ust. 1 stosuje się odpowiednio.
- Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia uczestnika z obowiązku zapłaty 100% kosztów szkolenia
i kosztów z tym związanych. W przypadkach szczególnych, Organizator może podjąć decyzję
o odstąpieniu od żądania opłaty.
- § 9 Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie
o ochronie danych, dalej: „RODO”) Uniwersytet Jagielloński informuje, że:
- Administratorem danych osobowych Uczestnika projektu jest Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków, reprezentowany przez Rektora UJ.
- Uniwersytet Jagielloński wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, ul. Czapskich 4, 31-110 Kraków, pokój nr 27. Kontakt z Inspektorem możliwy jest przez e-mail: iod@uj.edu.pl lub pod nr telefonu 12 663 12 25.
- Dane osobowe Uczestnika projektu przetwarzane będą wyłącznie w celu udziału w projekcie „Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – koordynacja i standaryzacja”, czyli w celu udziału w szkoleniach organizowanych w ramach projektu, a także potwierdzenia kwalifikowalności wydatków, udzielenia wsparcia, monitoringu, ewaluacji, kontroli, audytu i sprawozdawczości oraz działań informacyjno-promocyjnych w ramach Programu na podstawie Porozumienia nr 5/NMF/2021 oraz umowy Partnerskiej nr 8/NMF/CBRNE/2020.
- Dane osobowe Uczestnika projektu przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO to jest zawarcia i realizacji umowy, której przedmiotem jest udział Uczestnika projektu w realizowanych w ramach projektu szkoleniach.
- Podanie danych osobowych przez Uczestnika projektu jest warunkiem zawarcia i wykonania ww. umowy, której przedmiotem jest udział w szkoleniach realizowanych w ramach projektu. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości udziału w projekcie i udzielenia wsparcia w ramach projektu.
- Dane osobowe Uczestnika projektu w związku z realizacją umowy, o której mowa w ust. 4 będą udostępniane Podmiotom, które na zlecenie beneficjenta uczestniczą w realizacji projektu. Dane osobowe mogą zostać przekazane Beneficjentowi projektu (ABW) podmiotom realizującym badania ewaluacyjne na zlecenie Operatora Programu – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Instytucji Wspierającej – Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji lub beneficjenta. Udostepnienie danych osobowych jest warunkiem realizacji umowy, o której mowa w ust. 4 powyżej.
- W związku z obowiązkowym ubezpieczeniem NNW dane w zakresie: imię, nazwisko, adres, pesel zostaną udostępnione ubezpieczycielowi COMPENSA TU SA.
- Dane osobowe Uczestnika projektu nie będą przekazywane do państw trzecich (poza Europejski Obszar Gospodarczy) oraz do organizacji międzynarodowych.
- Dane osobowe Uczestnika projektu będą przetwarzane do czasu rozliczenia Programu „Sprawy wewnętrzne” oraz zakończenia archiwizowania dokumentacji przez okres prawem przewidziany.
- Uczestnik projektu posiada prawo do: uzyskania informacji o przetwarzaniu danych osobowych
i uprawnieniach przysługujących zgodnie z RODO, dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, a także prawo do usunięcia danych osobowych ze zbiorów administratora (chyba że dalsze przetwarzanie jest konieczne dla wykonania obowiązku prawnego albo w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń), oraz prawo do ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania – w przypadkach i na warunkach określonych w RODO.
- Dane osobowe Uczestnika projektu nie będą przedmiotem automatycznego podejmowania decyzji ani profilowania.
- Uczestnik projektu posiada prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w razie uznania, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ostatecznej interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie.
- Wprowadzone zmiany będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Organizatora.
- W kwestiach nieujętych w Regulaminie decyzję ostateczną podejmuje Kierownik Projektu, od jego decyzji nie przysługuje odwołanie.
- W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
Organizator szkolenia
Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej
…………………………………………….
Projekt ,,Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – koordynacja i standaryzacja”
realizowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021
„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”