Czy wiesz, jakie są obecnie zagrożenia biologiczne dla Polski? Czy potrafisz zabezpieczyć pacjenta, siebie i najbliższych przed negatywnymi skutkami działania czynników biologicznych? Współczesne patogeny i toksyny pochodzenia biologicznego są przedmiotem badań ośrodków specjalistycznych na świecie. Podczas webinarium przedstawimy w jaki sposób nauka i medycyna przygotowuje się na zagrożenia biologiczne i zagrożenia środowiskowe. Z problematyką medyczną współczesnych zagrożeń biologicznych zapoznają Państwa autor projektu „CBRNE Medycyna” – dr Arkadiusz Trzos wraz z zaproszonymi ekspertami – ppłk. Łukaszem Krzowskim z Wojskowej Akademii Technicznej i p. Ewą Korbiel z firmy Raytech sp. z o.o. Webinarium to, jest pierwszym z serii spotkań z ekspertami. Na każdym z zaplanowanych webinariów omawiać będziemy poszczególne zagrożenia CBRNE oraz sposoby przygotowania ratownictwa medycznego i medycyny do właściwego reagowania.
Zapraszamy na webinarium 20 kwietnia 2024 r. (czwartek), o godzinie 18.00
Zapisz się na webinarium: kliknij
Czy wiesz jak dobrać środki ochrony indywidualnej, by bezpiecznie udzielać pomocy pacjentowi skażonemu lub wysoce zakaźnemu? Jeśli nie, to webinarium jest dla Ciebie. Czynniki niebezpieczne pochodzenia biologicznego, chemicznego i radiacyjnego/nuklearnego stwarzają odmienne zagrożenia dla personelu medycznego i pacjentów. Stąd, tak ważne jest umiejętne dobranie środków ochrony skóry (kombinezonów) i dróg oddechowych (masek z filtropochłaniaczami), by skutecznie ochronić się przed ich szkodliwym działaniem. Podczas webinarium szczegółowo omówimy poszczególne typy kombinezonów ochronnych, aparaty filtracyjne i izolacyjne, zapewniające bezpieczeństwo dróg oddechowych. Krok po kroku wyjaśnimy wpływ użycia środków ochrony indywidualnej na organizm medyka. O wykorzystaniu środków ochrony indywidualnej w ratownictwie medycznym i medycynie porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi – p. Dariuszem Packim z firmy DHP Safety i p. Mirosławem Jakubowskim z firmy Protek – System. Podczas webinarium przedstawimy także wyniki badań przeprowadzonych w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej CM UJ oraz zalecenia dla personelu medycznego, pozwalające na właściwe przygotowanie się na zagrożenia biologiczne, chemiczne i radiacyjne/nuklearne.
Zapraszamy na webinarium 20. maja 2024 r. (czwartek), o godzinie 18.00.
Zapisz się na webinarium: kliknij
W jakim stopniu ratownictwo medyczne i medycyna ratunkowa są przygotowane na zagrożenia chemiczne? Jak wykryć obecność skażenia chemicznego na pacjencie i określić wielkość tego skażenia. Jak ocenić zatrucie i zidentyfikować substancję niebezpieczną będącą jego przyczyną? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas webinarium. W trakcie webinarium omówimy szczegółowo procedurę CBRNe POCT – C(hemical), przedstawimy sposoby detekcji i identyfikacji przyłóżkowej czynników chemicznych. Zapoznamy Państwa z najnowocześniejszym sprzętem do detekcji i identyfikacji gazów, cieczy i ciał stałych. Zaprezentujemy sposób interpretacji wyników pomiarów oraz przedstawimy procedurę triage’u chemicznego. O wstępnej detekcji i identyfikacji czynników chemicznych porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi p. Ewą Korbiel z firmy Raytech sp. z o.o. i p. brygadierem Damianem Woszczyną z JRG 6 Kraków.
Zapraszamy na webinarium 20 czerwca 2024 r. (czwartek), o godzinie 18.00.
Zapisz się na webinarium: kliknij