Warsztaty CBRNE Medycyna dla personelu medycznego Kyiv Emergency and Medical Catastrophe Center

W dniach 19-20 maja 2023 roku W Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się szkolenie w zakresie postępowanie z pacjentem skażonym czynnikiem CBRNE. Naszymi gośćmi był personel medyczny KYIV EMERGENCY AND MEDICAL CATASTROPHE CENTER. Odwiedził nas również MODUŁ CBRN z samochodem rozpoznawczo-pomiarowym Mobilab ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego KRAKÓW 6. Była to niezwykle wartościowa wymiana doświadczeń. Kurs odbył się w ramach projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – koordynacja i standaryzacja” („Strengthening CBRNE safety and security – Coordination and Standardization”) finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.