Warsztaty CBRNE prowadzone dla Fundacji HUMANOSH im. Sławy i Izka Wołosiańskich.

W dniach 13-14.01.2023r. przeprowadziliśmy kolejne szkolenie warsztatowe CBRNE dla Fundacji HUMANOSH, zajmującej się pomocą humanitarną i ewakuacją poszkodowanych i chorych z terenu Ukrainy. Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności postępowania ratowniczego i medycznego z pacjentem skażonym radiacyjnie i napromieniowanym. W ramach warsztatów omówiono zagadnienia związane z zagrożeniami radiacyjnymi i przećwiczono podjęcie i transport pacjenta skażonego w izolatorze transportowym CBRNE, dekontaminację pacjenta skażonego radiacyjnie i wstępne postępowanie z pacjentem napromieniowanym w stacjonarnym izolatorze CBRNE. To był zaszczyt móc współpracować z Fundacją.