Zajęcia ze studentami studiów podyplomowych „Medycyny Ekstremalnej i Medycyny Podróży”

W dniu 18.02.2023 przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej zajęcia seminaryjne dla studentów studiów podyplomowych „Medycyny ekstremalnej i medycyny podróży”, realizowanych w UJCM. Tematem zajęć były wybrane zagadnienia z medycyny katastrof. Podczas zajęć zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia masowe i zagrożenia CBRNE. Zaprezentowano specjalistyczny sprzęt ratowniczy, środki ochrony indywidualnej i przyrządy pomiarowe. Szczegółowo omówiono zagadnienia organizacji pomocy medycznej na miejscu zdarzenia CBRNE, prowadzenia „brudnego transportu”, organizacji pracy szpitala w sytuacji masowego napływu poszkodowanych i skażonych czynnikami CBRNE.