Szkolenia specjalistyczne w zakresie postępowania z pacjentem skażonym czynnikiem CBRNE ze szczególnym narażeniem na działanie czynnika radiacyjnego i nuklearnego

W dniach 22-23 maja 2023 roku przeprowadziliśmy szkolenia specjalistyczne dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu SPOZ. W szkoleniu uczestniczyli ratownicy medyczni z Zespołów Ratownictwa Medycznego w Przemyślu i w powiecie jarosławskim. Słuchaczami szkoleń byli również pracujący w WSPR Przemyśl lekarze ukraińscy, lekarze Pogotowia Ratunkowego we Lwowie, policjanci – medycy z Akademii MSW Ukrainy we Lwowie oraz żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
Tematyka szkolenia obejmowała postępowanie z pacjentem skażonym czynnikiem CBRNE ze szczególnym narażeniem na działanie czynnika radiacyjnego i nuklearnego. Szkolenia odbyły w ramach projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – koordynacja i standaryzacja” („Strengthening CBRNE safety and security – Coordination and Standardization”) finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.